Hakkımızda - Özel Ponpon Anaokulu

Hakkımızda

our_team_2

İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü’nden mezun üç arkadaş olarak 1991 yılında Ponpon Çocuk Kulübü’nü kurduk ve Şubat ayında açılışı yaptık. 2008 yılı Şubat ayında da MEB’e geçiş yaptık ve o tarihten itibaren Özel Ponpon Anaokulu olarak eğitim alanındaki yolculuğumuza devam ediyoruz.

Eğitim felsefemizin temelini; çocukların sosyal ve özgür bireyler olarak yetişmesini destekleyecek temel güven, sevgi ve saygı oluşturuyor. Kendini tanıyan ve seven, toplum içindeki varlığının farkında olan ve ona etki eden bireylerin yetişmesinde okul öncesi oldukça önemli bir dönemdir. Bu yüzden, çocuklarımızın devam edecek eğitim hayatları boyunca onlara rehberlik edebilecek sosyal-duygusal, düşünsel ve akademik açıdan iyi bir temeli oluşturmak için çalışıyoruz.

Bizler Ponpon Anaokulu’nda, gelişim alanlarını bütünselliği içinde ele alıyor; çok yönlü gelişimi esas alarak her bir öğrencimizin gelişimiyle özel olarak ilgileniyoruz. Bütün duyuların öğrenme sürecinde aktif olduğu eğitim uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Çocuklarımız öğrenmenin keyfini yaşadıkları, günlük yaşamın diğer yönleriyle iç içe bir öğrenme ortamının içindeler. Biz eğitimciler olarak, eğitimin bitmeyen bir serüven olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden 33 yıllık deneyimlerimizden süzerek oluşturduğumuz eğitim programımızı her yıl öğrendiklerimizle geliştirmeye devam ediyoruz.

Çocuklarımızın gelişiminde ebeveyn eğitimi özel öneme sahiptir. Bu yüzden velilerimize yönelik seminer çalışmaları ve gerektiğinde bire bir özel anne-baba eğitimleri yaparak bu süreci destekliyoruz.

Yaşama adım atan çocukların dünyaya dair geniş bir perspektif kazanmalarını desteklemek için buradayız. Mezun olmuş ve hayatta yolculuklarına devam ederken hala bizlerle, Ponpon Anaokulu ile olan bağını sürdüren öğrencilerimizle, şu an kurumumuzdaki öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm kadromuzla biz büyük bir aileyiz. Aklıyla, duyumları ve duygularıyla öğrenen; öğrendikleriyle doğayı yaratıcı biçimde dönüştüren; seven ve güvenen bireylerin yetişmesi için; kurum olarak başladığı günden bugüne istikrarlı bir şekilde eğitim misyonunu sürdürmenin getirdiği güvenle, Ponpon Anaokulu’nun kapısı çocuklarımıza ve siz ebeveynlere her zaman açıktır.

 

 

Copyright 2020 © ponponanaokulu.com her hakkı saklıdır.